CIP فرودگاه امام خمینی (ره) در گذر زمان

CIP فرودگاه امام خمینی (ره) 

سال 1388 شرکت ایرانیان فن آور پارس که شامل تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی بود. کلنگ ساخت سالن CIP را در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به زمین زد همزمان با تحولات سیاسی سال 88 سرمایه گذاران سی آی پی با وجود مشکلات و سخت های زیادی کار ساخت سی آی پی را در پیش گرفتند. و توانستند در دو سال ساختمان جدید CIP را در محل فعلی روبروی برج مراقبت و به صورت کاملا مجزا از سالن اصلی فرودگاه به بهره برداری برسانند. جایگاه CIP با تفکری جدید و بر اساس اهداف ویژه ای بنا شد.

در زمینی به مساحت 7500 مترمربع و با طراحی مهندسان ایرانی با امکانات بروز توسط پیمانکار بخش خصوصی دایر شد. ساختمان CIP فرودگاه امام خمینی در دو طبقه و یک فضای نیم طبقه ای طراحی شد. تاسیسات و بعضی از دفاتر اداری در طبقه منفی یک قرار گرفت طبقه همکف سالن CIP با فضایی زیبا و ظرفیت بیش از 90 نفر و مشرف به باند، نیم طبقه جایگاه CIP فضای مدرن با ظرفیت 20 الی 30 نفر فضایی خصوصی برای مسافرین در نظر گرفته شده است.

در طبقه ی دوم که در حال حاضر به عنوان لانج ویژه ی مسافرین هواپیمایی امارات مورد استفاده قرار می گیرد دارای امکانات خوب و مجزایی هست در کنار لانج مسافرین امارات، طبقه ی دوم سی آی پی شامل یک باب اتاق جلسات با ظرفیت 20 نفر، یک اتاق VIP جهت مذاکرات تجاری و ده باب سوئیت یک و دو تخته است.

سوئیت های تشریفات CIP فرودگاه امام خمینی 

سوئیت های تشریفات CIP فرودگاه امام فرصت مناسبی برای مسافران همه ی پروازها فراهم کرده که هر زمان پرواز دارای تاخیر باشد ویا زمانی که مسافر به هر دلیلی می خواهد قبل و بعد از پرواز استراحت کند با رزرو این سوئیتها از امکانات خوب آنها استفاده کند. و به مثابه هتل فرودگاهی از امکانات CIP بهره مند شود. به عبارتی مجموعه CIP  فرودگاه امام خمینی با توجه به سرویس های متنوعی که دارد می توان گفت یک مجموعه ی چند منظوره است. هم سرویس هتلی و هم سرویس فرودگاهی را در کنار هم می توان از جایگاه CIP انتظار داشت که به نوعی در کنار هم و با یک هماهنگی خوب همه ی وظایف این دو بخش را انجام می دهند. پرسنل CIP  در 5 بخش ایفای نقش می کنند:

  1. بخش اداری
  2. بخش عملیاتی (ترافیک)
  3. بخش رزرواسیون و پذیرش
  4. بخش مهمانداری
  5. بخش آشپزخانه و خانه داری

خدمات سی آی پی واران

هر کدام از بخش های فوق وظایف خاص خود را دنبال می کنند و در یک هماهنگی در 4 شیفت در طول شبانه روز امور جاری CIP  را به پیش می برند.

از بخش های مهم و اصلی جایگاه CIP واحد عملیاتی است که کلیه ی امور پروازی مسافران را انجام می دهد و در کنار بخش پذیرش مسافری وظایف مهمی را جهت مسافران CIP انجام می دهند.

در ابتدای فعالیت سالن تشریفات سی آی پی با توجه به ناشناخته بودن این فضا مسافرین کمی از نحوه ی فعالیت آن خبر داشتند و با توجه به اینکه در سالن اصلی یک قسمت CIP با وظایف مشابه حضور داشت از این رو این دوتا مجموعه تداخلی با یکدیگر داشتند که در ادامه سرویس CIP داخل سالن اصلی فرودگاه غیرفعال شد و تنها یک سرویس Fast track  و lounge  باقی ماند با کارکرد متفاوت.

از این رو در ابتدای امر این سرویس برای جذب مخاطب شروع به عقد قرارداد با ایرلاین های بزرگ جهت جذب مسافرین بیزنس کلاس آنها کرد. و قراردادهای مهمی با هواپیمایی ترکیش و هواپیمایی امارات به امضا رساند. بر اساس قراردادهای CIP با این هواپیمایی ها کلیه مسافران بیزنس کلاس می توانستند از این سرویس به حساب ایرلاین به صورت رایگان استفاده کنند.

قرارداد با ایرلاینها

در ابتدای قرارداد هواپیمایی ترکیش برای مسافرین بزینس کلاس ورودی و خروجی امکان استفاده قرار داده بود که در ادامه برای پروازهای ورودی ترکیش CIP غیرفعال شد و صرفا برای پروازهای خروجی مسافران می توانستند از این سرویس استفاده کنند. در ادامه فعالیت ترمینال CIP مسافران سایر ایلاینها از این سرویس استفاده می کردند و هواپیمایی لوفتهانزا، قطرایرویز و ایران ایر جهت مسافرین کلاس تجاری خود با CIP  قرارداد همکاری به امضا رساندند.

جایگاه تشریفات اختصاصی CIP در فرودگاه امام در طی یک بازه ی زمانی 4 ساله با فعالیت و ارائه سرویس های خوب و متنوع توانست مشتریان زیادی را جذب کند و تجار، سیاسیون و سایر مسافران با این سرویس ویژه آشنا شدند و از CIP به عنوان آفری خاص در پروازهایشان استفاده می کنند. در یک سال اخیر حجم مسافران جایگاه CIP به طرز چشم گیری افزایش داشته است و به تناسب آن سعی شده فضای سالنها با طرح های توسعه ای افزایش پیدا کند.

cip فرودگاه امام خمینی

رزرو اینترنتی سرویس CIP

در حال حاضر مسافران ورودی و خروجی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در صورت تمایل می توانند فارغ از اینکه با چه ایرلاین و چه کلاس پروازی ای سفر دارند از بخش رزرواسیون سایت اقدام به خرید آنلاین سی ای پی امام یا رزرو سرویس CIP کنند. فقط دقت داشته باشید اطلاعات پروازی خود را از روی بلیط و به صورت دقیق وارد کنید.

در کنار رزرو CIP فرودگاه امام مسافر می تواند از سرویس ترنسفر فرودگاهی نیز استفاده کند و با انتخاب خودروی مورد نظر از منزل یا محل اقامت تا سالن سی آی پی فرودگاه امام از خدمات واران استفاده کند و البته در پروازهای ورودی نیز امکان رزرو آنلاین cip و استفاده از ترنسفر تا محل منزل یا محل اقامت وجود دارد.

لازم به ذکر است استفاده از این سرویس ها به صورت شبانه روزی و با پشتیبانی همکاران ما وجود دارد. در صورتی که درخواست خدمات CIP شما زیر 24 ساعت باشد می توانید با بخش پشتیبانی از طریق تلگرام و وانس آپ تماس حاصل فرمائید و به صورت آفلاین رزرو کنید.

ارسال دیدگاه