خدمات CIP چیست؟

 CIP مخفف کلمه Commercial Important Person به معنی افراد مهم اقتصادی/تجاری است که معمولا شامل مدیران سازمانها، شرکتها، کارخانجات و ادارات مهم و سرمایه گذاران حوزه های مختلف تجاری است. و سرویس های سی آی پی واران با استانداردهای خاص مختص افراد فوق می باشد.

در حوزه ی سرویس های تشریفات سفر، مسافرینی که به دنبال خدمات اختصاصی هستند و تمایل دارند با کمترین استرس و در کمال آرامش مسافرت های کاری و شخصی خود را مدیریت کنند همیشه دغدغه هایی در پروسه ی سفر دارند به همین دلیل جهت رفع این مشکلات، فرودگاه های مختلف اقدام به ارائه خدمات ویژه با عنوان CIP نموده اند. در سرویس CIP کلیه ی امور پروازی مسافر توسط پرسنل انجام می پذیرد از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 
  • دریافت کارت پرواز و تحویل چمدان
  • امور گمرکی مسافر
  • امور گذرنامه و چک پاسپورت
  • امور مربوط به اضافه بار
  • امور مربوط به حیوان خانگی
  • بازرسی اختصاصی پلیس
   و …

خدمات cip چیست

همچنین در سالن های CIP فرودگاهی فضاهایی برای استراحت و توقف قبل یا بعد از پرواز در نظر گرفته شده است که با توجه به فرودگاه این مکانها از امکانات متفاوتی برخوردار است، لکن سالن تشریفات اختصاصی CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از استاندارد قابل قبول و در سطح بین المللی برخوردار است. در این لانج اختصاصی از مسافرین پذیرایی به عمل می آید و مسافرین می توانند از نوشیدنی و غذا در فاصله ی زمانی قبل از پرواز یا بعد از پرواز تا زمان آماده شدن چمدانها استفاده کنند.

سایر امکاناتی که در سالن CIP وجود دارد اینترنت پرسرعت، اتاق سیگار، سرویس ویلچر و سرویس حمل چمدان و…

خرید CIP

روال اداری خدمات تشریفات فرودگاهی از زمان ورود به فرودگاه تا زمانی که وارد هواپیما شده و آماده پرواز می شویم بسیار وقت گیر بوده و برای افرادی که به واسطه موقعیت یا شغلشان سفر های هوایی زیادی دارند خسته کننده می باشد از این رو واران پیشنهاد خوبی برای شما دارد.

مسافرین محترمی که قصد استفاده از این خدمات و امکانات خوب را دارند می توانند از طریق همین سایت به صورت آنلاین CIP مورد نظر خود را رزرو نمایند. سایر روش هایی که مسافرین می توانند از طریق آن برای خرید CIP اقدام کنند استفاده از نرم افزارهای پیام رسان مانند تلگرام و واتس اپ است. با استفاده از این نرم افزارها مسافر اطلاعات پرواز و مشخصات مسافرین را به شماره 09102423100 ارسال می کند و رزرو سرویس انجام می شود. همچنین خرید CIP از طریق ایمیل نیز امکان پذیر است.

رزرو CIP 

همانطور که ذکر شد مسافرین ایرانی و خارجی که قصد ورود به ایران یا قصد خروج از ایران را دارند می توانند بصورت آنلاین خدمات تشریفات اختصاصی فرودگاه های داخلی و خارجی را رزرو نمایند. به منظور رزرو آنلاین CIP در بخش خدمات CIP فرودگاهی با ورود اطلاعاتی از قبیل نام فرودگاه، تاریخ ورود یا خروج، تعداد نفرات و سایر مشخصات مورد نیاز  می توانید CIP مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. اگر پرواز به مقصد ایران می باشد که در این صورت پرواز ورودی و یا پرواز از مبدأ ایران می باشد که در این صورت پرواز خروجی تلقی می گردد. همچنین تاریخ دقیق پرواز می بایست در بخش انتخاب تاریخ وارد شده و تعداد مسافرانی که قصد استفاده از خدمات را دارند نیز در نهایت انتخاب شده و دکمه ی جستجو کلیک شود. البته در نظر داشته باشید در بعضی از فرودگاهها چند نوع سرویس ارائه می گردد. زمانی که فرودگاه مد نظر خود را انتخاب کنید با دکمه ی جستجو سرویس CIP مورد نظر صفحه ای باز می شود که شامل چند نوع سرویس با توضیحات مربوطه است و شما می توانید بر اساس نیاز خود سرویس CIP یا Fast Track  یا Lounge  خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

خدمات تشریفات فرودگاه

خدمات CIP که توسط وب سایت واران ارائه می شود شامل فرودگاه های داخلی اعم از cip فرودگاه امام ، فرودگاه مهر آباد، فرودگاه کیش، فرودگاه اهواز، فرودگاه مشهد، فرودگاه کرمانشاه ، فرودگاه بندر عباس ، فرودگاه تبریز، فرودگاه رشت، فرودگاه اصفهان و به صورت محدود فرودگاه اردبیل می باشد. در کنار خدمات CIP برخی از خدمات تشریفات فرودگاهی دیگر از جمله خدمات مرحبا دبی خدمات CIP و VIP فرودگاه استانبول نیز ارائه می شود. همچنین لازم به ذکر است در کنار این خدمات امکان رزرو ترنسفر فرودگاهی در شهرهای دبی، استانبول و تهران در حال حاضر وجود دارد.

خدمات Lounge  و Fast Track

در اکثر فرودگاه های دنیا جهت سهولت در تردد در ترمینالها سرویس های خاصی تحت عنوان Fast Track, Business Lounge, Meet & Greet و … وجود دارد که کارکرد مشابهی دارند لکن برای مسافرین مختلفی سرویس ارائه می دهند. بعضی از شرکت های هواپیمایی برای مسافران ویژه ی خود لانژهای اختصاصی در نظر گرفته اند که مسافر در صورتی که بلیط های بیزینس و فرست آن ایرلاین را خریداری کند، می توانند به صورت رایگان از این سرویس استفاده کند. همچنین مشتریانی که عضو باشگاه و دارای کارتهای عضویت ایرلاین مشخصی هستند می توانند با شرایطی از این امکانات Lounge یا Fast Track استفاده کنند. 

در اینجا مختصرا توضیحاتی درباره این سرویس ها جهت آگاهی بیشتر شما مسافرین عزیز ارائه می دهیم:

رزرو Fast Track یا Meet & Greet

معنای لغوی فست ترک ،مسیر سریع یا عبور سریع است و همانطور که مشخص است در فرودگاه هم به مسیری سریع در مراحل پرواز بدون صف های طولانی و خسته کننده اطلاق می شود. در بسیاری از فرودگاه های خارجی این سرویس تحت عناوین متفاوتی ارائه می گردد در فرودگاه دبی که یکی از طرف قراردادهای شرکت تشریفات اختصاصی واران است این سرویس به نام مرحبا به مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه دبی ارائه می شود. مسافرین محترم می توانند در بخش رزرو خدمات CIP با انتخاب فرودگاه دبی از نرخ و خدمات مرحبا اطلاع یابند و به صورت آنلاین مرحبا رزرو کنند.

همچنین سرویس فست ترک در فرودگاههای ترکیه نیز ارائه می شود و در فرودگاه آتاتورک استانبول تحت عنوان Tav Passport به مشتریان ارائه می گردد که مسافران محترم می توانند در بخش رزرو آنلاین CIP در صفحه ی اصلی سایت با انتخاب فرودگاه آتاتورک استانبول این سرویس را خریداری نمایند.

خرید فست ترک (Fast Track) فرودگاه امام

در فرودگاه بین المللی امام خمینی مثل سایر فرودگاه های دنیا سرویس فست ترک برای مسافرین در ترمینال اصلی ارائه می گردد. مسافر می تواند در صفحه ی اصلی وب سایت واران قسمت رزرو آنلاین CIP ، با انتخاب فرودگاه امام و جستجو در بخش سرویس های فرودگاه امام، رزرو فست ترک را انجام دهد. این سرویس شامل همراهی مهماندار در مراحل مختلف اداری پروازهای ورودی یا خروجی به ایران را شامل می شود. 

 لانژ فرودگاه

در کنار سرویس فست ترک و سی آی پی در فرودگاه ها بخش مهم دیگری به مسافرین ارائه ی خدمت می کند که می توان گفت در کلیه ی فرودگاه های بین المللی  می توان از آن استفاده کرد. سرویس لانج یا لانژ فرودگاه در ایران فرودگاه امام خمینی نیز قابل ارائه به مشتریان هست. مسافر در مدت توقف در پروازهای خروجی می تواند از سرویس لانج استفاده کند و از نوشیدنی و انواع غذا تا زمان پرواز بهره مند گردد. اینترنت رایگان، اتاق سیگار، نشریات و مجلات روز و … از سایر سرویس های قابل ارائه می باشد.

رزرو لانج (Lounge)

برای خرید لانج فرودگاه امام، رزرو لانج فرودگاه دبی و لانج فرودگاه استانبول می توانید در قسمت رزرواسیون آنلاین سایت واران درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین با شماره موبایل 09102423100 از طریق تلگرام و واتس اپ سرویس خود را رزرو نمایید. لطفا در رزرو آنلاین دقت فرمائید اطلاعات را به صورت صحیح وارد نمائید.