خدمات CIP فرودگاه چیست؟

 CIP مخفف کلمه Commercial Important Person به معنی افراد مهم اقتصادی/تجاری است که معمولا شامل مدیران سازمانها، شرکتها، کارخانجات و ادارات مهم و سرمایه گذاران حوزه های مختلف تجاری است. در اینجا منظور از سرویس CIP خدماتی است که در فرودگاه ها به این قشر از افراد ارائه می شود و سرویس های سی آی پی واران با استانداردهای خاص مختص افراد فوق می باشد.

در حوزه ی سرویس های تشریفات سفر، مسافرینی که به دنبال خدمات اختصاصی هستند و تمایل دارند با کمترین استرس و در کمال آرامش مسافرت های کاری و شخصی خود را مدیریت کنند همیشه دغدغه هایی در پروسه ی سفر دارند همچنین این افراد می توانند لزوما اشخاص حوزه ی اقتصادی نباشند و هر شخصی صرفا با پرداخت هزینه می تاند از این خدمات CIP استفاده کند. برای مثال مسافرانی که وضعیت جسمانی مناسبی ندارند و مجبور به سفر هستند و یا خانواده هایی که بدلیل وسایل زیاد و یا داشتن فرزند نوزاد جهت سهولت نیاز به استفاده از این خدمات را دارند به همین دلیل جهت رفع این مشکلات، فرودگاه های مختلف اقدام به ارائه خدمات ویژه با عنوان CIP نموده اند. در سرویس CIP کلیه ی امور پروازی مسافر توسط پرسنل انجام می پذیرد از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 
  • دریافت کارت پرواز و تحویل چمدان
  • امور گمرکی مسافر
  • امور گذرنامه و چک پاسپورت
  • امور مربوط به اضافه بار
  • امور مربوط به حیوان خانگی
  • بازرسی اختصاصی پلیس
  • پذیرایی و استراحت در فضایی اختصاصی
   و …

خدمات cip چیست

همچنین در سالن های CIP فرودگاهی فضاهایی برای استراحت و توقف قبل یا بعد از پرواز در نظر گرفته شده است که با توجه به فرودگاه این مکانها از امکانات متفاوتی برخوردار است، لکن سالن تشریفات اختصاصی CIP فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از استاندارد قابل قبول و در سطح بین المللی برخوردار است. در این لانج اختصاصی از مسافرین پذیرایی به عمل می آید و مسافرین می توانند از نوشیدنی و غذا در فاصله ی زمانی قبل از پرواز یا بعد از پرواز تا زمان آماده شدن چمدانها استفاده کنند. در سالن CIP فرودگاه مهرآباد نیز که یکی از قدیمی ترین سالن های تشریفات فرودگاهی هست امکانات مناسب و خوبی برای مسافران موجود است. این سالن در ترمینال یک واقع شده است و همانند جایگاه سی آی پی فرودگاه امام خمینی دارای ساختمان مجزا نیست لکن کلیه ی امکانات یک سالن cip خوب را داراست. 

سالن CIP فرودگاه مشهد نیز از سالنهای قدیمی است که در سالیان اخیر بازسازی و تجهیز شده است و این خدمات را برای مسافران شهر مشهد ارائه می دهد هم در پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی. 

سایر امکاناتی که در سالنهای CIP معمولا وجود دارد اینترنت پرسرعت، اتاق سیگار، سرویس ویلچر و سرویس حمل چمدان و…

روش خرید خدمات CIP

پروسه ی رزرو خدمات cip همیشه برای افراد از موارد مهم و وقت گیر بوده است دغدغه های کاری و شلوغی های افراد مهم و تجار برای ما قابل درک است به همین دلیل جهت سهولت در رزرو روش های متفاوت و آسانی برای مسافران جهت رزرو این خدمات فراهم کرده ایم.

روال اداری خدمات تشریفات فرودگاهی از زمان ورود به فرودگاه تا زمانی که وارد هواپیما شده و آماده پرواز می شویم بسیار وقت گیر بوده و برای افرادی که به واسطه موقعیت یا شغلشان سفر های هوایی زیادی دارند خسته کننده می باشد از این رو واران پیشنهاد خوبی برای شما دارد.

مسافرین محترمی که قصد استفاده از این خدمات و امکانات خوب را دارند می توانند از طریق همین سایت به صورت آنلاین CIP مورد نظر خود را رزرو نمایند. سایر روش هایی که مسافرین می توانند از طریق آن برای خرید CIP اقدام کنند استفاده از نرم افزارهای پیام رسان مانند تلگرام و واتس اپ است. با استفاده از این نرم افزارها مسافر اطلاعات پرواز و مشخصات مسافرین را به شماره 09102423100 ارسال می کند و رزرو سرویس انجام می شود. همچنین خرید CIP از طریق ایمیل نیز امکان پذیر است.

قوانین و مقررات رزرو CIP 

همانطور که ذکر شد مسافرین ایرانی و خارجی که قصد ورود به ایران یا قصد خروج از ایران را دارند می توانند بصورت آنلاین خدمات تشریفات اختصاصی فرودگاه های داخلی و خارجی را رزرو نمایند. به منظور رزرو آنلاین CIP در بخش خدمات CIP فرودگاهی با ورود اطلاعاتی از قبیل نام فرودگاه، تاریخ ورود یا خروج، تعداد نفرات و سایر مشخصات مورد نیاز  می توانید CIP مورد نظر خود را به صورت آنلاین رزرو کنید. اگر پرواز به مقصد ایران می باشد که در این صورت پرواز ورودی و یا پرواز از مبدأ ایران می باشد که در این صورت پرواز خروجی تلقی می گردد. همچنین تاریخ دقیق پرواز می بایست در بخش انتخاب تاریخ وارد شده و تعداد مسافرانی که قصد استفاده از خدمات را دارند نیز در نهایت انتخاب شده و دکمه ی جستجو کلیک شود. البته در نظر داشته باشید در بعضی از فرودگاهها چند نوع سرویس ارائه می گردد. زمانی که فرودگاه مد نظر خود را انتخاب کنید با دکمه ی جستجو سرویس CIP مورد نظر صفحه ای باز می شود که شامل چند نوع سرویس با توضیحات مربوطه است و شما می توانید بر اساس نیاز خود سرویس CIP یا در بعضی موارد Fast Track  یا Lounge  خود را انتخاب و در مرحله ی بعد اطلاعات مورد نیاز را وارد و به صورت آنلاین هزینه را پرداخت کنید و واچر مربوط به رزرو را به صورت آنی دریافت و با مراجعه به فزودگاه ارائه نمایید. 

خدمات تشریفات CIP فرودگاه در کدام فرودگاهها وجود دارد؟  

خدمات CIP که توسط وب سایت واران ارائه می شود شامل فرودگاه های داخلی اعم از cip فرودگاه امام خمینی ، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه کیش، فرودگاه اهواز، فرودگاه مشهد، فرودگاه کرمانشاه ، فرودگاه بندرعباس ، فرودگاه تبریز، فرودگاه رشت، فرودگاه اصفهان و به صورت محدود فرودگاه اردبیل می باشد. در کنار خدمات CIP برخی از خدمات تشریفات فرودگاهی دیگر از جمله خدمات مرحبا دبی خدمات تشریفات فرودگاه استانبول نیز ارائه می شود. در سال ۱۳۹۹ تعدادی دیگر از خدمات تشریفات در تعدادی دیگر از فرودگاههای خارجی راه اندازی و بر روی سایت آنلاین قرار خواهد گرفت. همچنین لازم به ذکر است در کنار این خدمات امکان رزرو ترنسفر فرودگاهی در شهرهای دبی، استانبول, تهران و تعدادی از شهرهای داخلی در حال حاضر وجود دارد.

در کنار خدمات cip اشاره ای گذار به خدمات فست ترک و لانج خالی از لطف نیست

خدمات Lounge  و Fast Track ؟

در اکثر فرودگاه های دنیا جهت سهولت در تردد در ترمینالها سرویس های خاصی تحت عنوان Fast Track, Business Lounge, Meet & Greet و … وجود دارد که کارکرد مشابهی دارند لکن برای مسافرین مختلفی سرویس ارائه می دهند. بعضی از شرکت های هواپیمایی برای مسافران ویژه ی خود لانژهای اختصاصی در نظر گرفته اند که مسافر در صورتی که بلیط های بیزینس و فرست آن ایرلاین را خریداری کند، می توانند به صورت رایگان از این سرویس استفاده کند. همچنین مشتریانی که عضو باشگاه و دارای کارتهای عضویت ایرلاین مشخصی هستند می توانند با شرایطی از این امکانات Lounge یا Fast Track استفاده کنند. 

در اینجا مختصرا توضیحاتی درباره این سرویس ها جهت آگاهی بیشتر شما مسافرین عزیز ارائه می دهیم:

تعریف Fast Track یا Meet & Greet و روشهای رزرو آن؟

معنای لغوی فست ترک ،مسیر سریع یا عبور سریع است و همانطور که مشخص است در فرودگاه هم به مسیری سریع در مراحل پرواز بدون صف های طولانی و خسته کننده اطلاق می شود. در بسیاری از فرودگاه های خارجی این سرویس تحت عناوین متفاوتی ارائه می گردد در فرودگاه دبی که یکی از طرف قراردادهای شرکت تشریفات اختصاصی واران است این سرویس به نام مرحبا به مسافرین ورودی و خروجی فرودگاه دبی ارائه می شود. مسافرین محترم می توانند در بخش رزرو خدمات CIP با انتخاب فرودگاه دبی از نرخ و خدمات مرحبا اطلاع یابند و به صورت آنلاین مرحبا رزرو کنند.

همچنین سرویس فست ترک در فرودگاههای ترکیه نیز ارائه می شود و در فرودگاه جدید استانبول  به مشتریان ارائه می گردد که مسافران محترم می توانند در بخش رزرو آنلاین CIP در صفحه ی اصلی سایت با انتخاب فرودگاه جدید استانبول این سرویس را خریداری نمایند.

فست ترک (Fast Track & lounge) فرودگاه امام خمینی

در فرودگاه بین المللی امام خمینی مثل سایر فرودگاه های دنیا سرویس فست ترک برای مسافرین در ترمینال اصلی ارائه می گردد. مسافر می تواند در صفحه ی اصلی وب سایت واران قسمت رزرو آنلاین CIP ، با انتخاب فرودگاه امام و جستجو در بخش سرویس های فرودگاه امام، رزرو فست ترک را انجام دهد. این سرویس شامل همراهی مهماندار در مراحل مختلف اداری پروازهای ورودی یا خروجی به ایران را شامل می شود. همچنین در پروازهای خروجی در کنار فست ترک به مسافران سرویس لانج و امکانات آن ارائه می شود که شامل پذیرایی و امکانات رفاهی است.

سرویس لانج در فرودگاه

در کنار سرویس فست ترک و سی آی پی در فرودگاه ها بخش مهم دیگری به مسافرین ارائه ی خدمت می کند که می توان گفت در کلیه ی فرودگاه های بین المللی  می توان از آن استفاده کرد. سرویس لانج یا لانژ فرودگاه در ایران فرودگاه امام خمینی نیز قابل ارائه به مشتریان هست. مسافر در مدت توقف در پروازهای خروجی می تواند از سرویس لانج استفاده کند و از نوشیدنی و انواع غذا تا زمان پرواز بهره مند گردد. اینترنت رایگان، اتاق سیگار، نشریات و مجلات روز و … از سایر سرویس های قابل ارائه می باشد.

روش رزرو لانج (Lounge) و فست ترک (Fast Track) 

برای خرید لانج و فست ترک فرودگاه امام، فرودگاه دبی و فرودگاه استانبول می توانید در قسمت رزرواسیون آنلاین سایت واران درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین با شماره موبایل 09102423100 از طریق تلگرام و واتس اپ سرویس خود را رزرو نمایید. لطفا در رزرو آنلاین دقت فرمائید اطلاعات را به صورت صحیح وارد نمائید.  در صورت هرکونه سوال می توانید با شماره تلفن های پشتیبانی جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.