علت عدم پذیرش مسافر بعضی از ایرلاینها در CIP

با توجه به تغییرات اخیر در خصوص انتقال بعضی از پروازها به ترمینال جدید سلام و نظر به جدا بودن باند و همه ی موارد مربوط به پرواز ، امکان ارائه خدمات سالن سی آی پی به مسافرانی که از این ترمینال تردد می کنند در حال حاضر وجود ندارد. پروازهای نظیر هواپیمای آرمنیا، العراقیه، آزال یا آذربایجانی و… به دلیل تردد در ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی امکان استفاده از سالن cip را ندارند بنابراین از پذیرش و رزرو مسافران این پروازها معذور هستیم. البته شنیده ها حاکی از آن است در ترمینال جدید سلام فضایی برای خدمات cip به مسافران این ترمینال در نظر گرفته شده است لکن هنوز به بهره برداری نرسیده است. در صورت آماده شدن cip ترمینال سلام به مسافرین عزیز اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

باند ترمینال سلام برخلاف تصور کاملا جدا از باند ترمینال شماره یک فرودگاه امام است لذا عدم دسترسی از بند ترمینال اصلی به باند ترمینال سلام از مواردی است که باعث عدم پذیرش مسافران این پروازها در cip شده است. به طور کلی ترمینال سلام فرودگاه امام همانند یک فرودگاه مستقل عمل می کند و کلیه ی امکانات آن جداگانه و اختصاصی است. ترمینال گالری سلام در سال ۱۳۹۸ با ظرفیت جابجایی ۵ میلیون مسافر در سال افتتاح و به بهره برداری رسید لکن بدلیل کاهش پروازها بر اثر تحریم راه اندازی آن مقرون به صرفه نبود با این وجود مسئولان شهرفرودگاهی امام خمینی تصمیم گرفتند این ترمینال را افتتاح کنند و البته شنیده ها حاکی از وجود بعضی ایرادات در ساختار این قسمت است. در ترمینال سلام فضایی برای لانج مسافران بیزینس و قسمتی برای مسافران cip در نظر گرفته شده است لکن هنوز به دلیل شرایط پیش آمده هنوز به بهره برداری نرسیده است و در هفته های اخیر نیز موضوع کروناویروس به طور کامل این ترمینال را به سمت تعطیلی برده است. 

لازم به ذکر است در حال حاضر امکان خدمات رسانی به مسافران سایر ایرلاینها در بخش cip و فست ترک فرودگاه امام وجود دارد. . شما می توانید در بخش رزرو نسبت به خرید این خدمات اقدام کنید. 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *