استخدام در CIP فرودگاه سال ۱۳۹۹

جذب نیرو سی آی پی

مراحل استخدام در سی آی پی فرودگاه های کشور

تعدادی از علاقمندان به کار در سالنهای CIP فرودگاهی همیشه در خصوص نحوه ی جذب نیرو و استخدام سوالاتی را مطرح می کنند و نحوه ی استخدام در این قسمت از فرودگاه را جویا می شوند. توضیحاتی در خصوص این موضوع در اینجا ارائه خواهیم داد.
در ابتدا می بایست شما اطلاع داشته باشید که هر سالن سی آی پی فرودگاهی در اختیار و تحت مدیریت یک شرکت خصوصی است که جدا از سیستم فرودگاه مدیریت می شود لذا برای هر جایگاه CIP قوانین و مقررات مربوط به همان شرکت خصوصی قابل استناد است.

از این بابت پرسنل CIP تحت استخدام هیچ سازمان دولتی ای نیستند. و در صورتی که شخصی تمایل به استخدام در سالن های CIP دارد می بایست با بخش اداری این شرکتها تماس بگیرد و یا زمانی که آگهی استخدام CIP فرودگاه در جراید منتشر می گردد، اقدام نماید. نیروهای استخدامی به صورتهای گوناگون در این این بخش از سالنها استخدام می شوند و تخصص های گوناگونی نیز مورد نیاز است. 
 
چه کسانی می توانند در CIP کار کنند؟

سالن CIP از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شامل :

 • بخش عملیات (ترافیک) 
 • بخش رزرواسیون
 • بخش پذیرش
 • بخش اداری
 • بخش مالی
 • بخش مهمانداری و تنظیف.

از این نظر بر اساس هر بخش جذب نیرو بر اساس تخصص مورد نظر خواهد بود هرچند در بسیاری از موارد نیروهای غیر متخصص در این بخش ها مانند سایر دستگاههای دولتی و خصوصی وارد شده اند لکن گذراندن دوره های تخصصی مورد نیاز خصوصا در بخش عملیاتی و پذیرش مهم و حیاتی می باشد. مهارتهای کامپیوتری و زبان خارجه از جمله مزیت های استخدام در CIP است. قائدتا در بخش ترافیک جذب همکار با افرادی است که دوره هایی اختصاصی گذرانده باشند و البته از توانایی کافی در انجام وظایف محوله و آشنایی با قوانین فرودگاهی داشته باشند هر چند نیروهایی نیز با شرایطی متفاوت نیز استخدام شده اند. 

در بخش رزرواسیون و پذیرش آشنایی به زبان انگلیسی و فن بیان خوب یکی از موارد مهم و قابل توجه است معمولا ظاهری آراسته و اعتماد بنفس مناسب یکی از ویژگی های تاثیرگذار در این بخش است. 

بخش های اداری و مالی در سالنهای cip همانند سایر ادارات و شرکتهای خصوصی است و تخصص های مورد نیاز بر اساس ابعاد شرکتها جذب می شوند.

در بخش مهمانداری و آشپزخانه نیز پرسنلی استخدام می شوند که در درجه اول سابقه کار مفید و تخصص در امور موجود را داشته باشند بخش مهماداری یکی از بخش های سخت و پرکار در سالنهای cip است. در بخش آشپزخانه نیز بسته به cip صطح فعالیت متفاوت است در بعضی از سالنهای تشریفات پذیرایی صرفا در حد یک میان وعده ات لذا کارکرد مختصرتری در cip دارند ولی در بعضی از سی آی پی ها قسمت آشپزخانه وعده های غذایی کاملی را شامل می شود و وظایف این بخش سنگین تر است. 

استخدام بخش سی آی پی
جذب نیرو سی آی پی
 
 
 
استخدام نیرو بخش سی ای پی  
 

از چه طریق از استخدام مطلع شویم؟

از طریق جراید رسمی و مراجعه به سایت های اینترنتی می توان از استخدام اطلاعات بدست بیارید لکن در بعضی از موارد مراجعه به فرودگاه و پر کردن فرم های جذب نیرو برای زمانهایی که نیاز به نیرو برای بخش خدمات سی آی پی هست گزینه مناسبی است.البته در مواردی که اطلاعاتی به دست واران برسد از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد. نکته ای که نباید فراموش شود و معمولا با توجه به حساسیت این مکانها داشتن معرف است لذا در صورتی که امکان داشتن معرف را دارید حتما در فرم های رزومه ذکر کنید. 

 
 
 

5 دیدگاه برای ”استخدام در CIP فرودگاه سال ۱۳۹۹

 1. با سلام و احترام
  بسیار کامل و جامع توضیحات داده شده .
  با تشکر

 2. سلام
  سال نوتون مبارک
  ممنون از توضیحاتتون 🙂
  امسال هم برای سال 99 استخدام بخش اداری دارین؟و میشه حضورا به بخش cip فرودگاه برای جذب نیرو فرم پر کرد الانم؟ یا فقط در صورت نیاز حضورا رفت ؟

  1. سلام وقت بخیر
   سال نوی شما مبارک
   در حال حاضر به دلیل مشکلات پیش آمده خیر ولی در ادامه تماس بگیرید در صورت نیاز حضورا مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *