مصاحبه رئیس هیئت مدیره واران با روزنامه جام جم

می‌دونستی با 30 تا 50 درصد قیمت بلیت پروازت، می‌تونی خدمات CIP رو در فرودگاه تجربه کنی؟!
صف‌ها رو دور بزن، CIP سفر کن!

تهیه و تدوین : ریحانه رادی

انتظار در صف‎های طولانی دریافت کارت پرواز، صف سوارشدن به هواپیما، صف کنترل گذرنامه و عوارض خروج، تحویل‌دادن یا گرفتن چمدان بخش‎های جدانشدنی سفرهای هوایی هستند. از طرفی در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، ممکن است برای رعایت فاصله اجتماعی ترجیح دهیم از ایستادن در این صف‎ها دوری کنیم. یا به هر دلیلی مایل نباشید فرایند طولانی و طاقت‌فرسای فرودگاه‌ها را خودتان انجام دهید. در این مواقع استفاده از خدمات تشریفات فرودگاهی که به CIP هم معروف است، راهکار خوبی برای انجام سفری آسوده است. می‎توانید با خیال راحت با ورود به فرودگاه، چمدان و مدارک شناسایی موردنیاز را به مهماندار ویژه خودتان بسپارید و تا زمان پرواز، در سالن تشریفات استراحت و از خودتان پذیرایی کنید. خیلی‌ها با دیدن تابلوی CIP در فرودگاه‌ها تصور می‌کنند، استفاده از چنین خدماتی فقط برای گروه خاصی از افراد جامعه مثل دیپلمات‌ها یا مقامات دولتی یا مسافران خیلی خیلی متمول که سفرهای لوکس انجام می‌دهند، ارائه می‌شود. اما این خدمات نه ‌تنها اختصاصی نیست، بلکه با درنظرگرفتن و مقایسه با قیمت بلیت‎های این روزهای سفرهای هوایی، در صورتی که مایل باشید راحت سفر کنید، استفاده از این خدمات هزینه خیلی بالایی ندارد.

اصطلاح CIP (سرواژه Commercial Important Person) گرچه در ترجمه واژه به واژه به‌معنی افراد مهم اقتصادی/ تجاری است، ولی در واقع بخشی از خدمات فرودگاه‎هاست که برای همه مسافران ارائه می‎شود. این خدمات ویژه بسته به نوع سرویس درخواستی مسافر و خدمات خود فرودگاه شامل دو بخش استراحت یا لانژ (lounge) و سفر سریع (fast track) است. تجربه سفر هوایی برای افرادی که زیاد سفر می‌کنند، همیشه جذاب و دلچسب نیست. از زمانی که وارد فرودگاه می‎شوید تا زمان ورود به هواپیما و پس از نشستن هواپیما و خروج از فرودگاه مقصد، زمان طولانی را باید در چند صف مختلف بایستید و روال مرسوم کارهای اداری را طی کنید. اگر سفر خارجی می‌روید، یکی دو مرحله دیگر را هم باید به مراحل قبلی اضافه کنید؛ به‌خصوص اینکه با زبانی غیر از زبان مادری‌مان این کارها را باید انجام دهید. عبور از این مراحل هفت‌خوان رستم سفرهای هوایی ممکن است برای سالمندان، کودکان، افرادی با معلولیت‎های جسمی به‌تنهایی کار راحتی نباشد. خیلی‌ها هم هستند که اصولا حوصله انجام این کارها ندارند؛ مایل هزینه‌اش را پرداخت کنند و یک نفر این کارها را برایشان پیش ببرد.

 

لذت سفر با CIP

در روز پرواز مهماندار گروه تشریفات اختصاصی در فرودگاه منتظر شماست و پس از گرفتن چمدان و مدارک شناسایی، شما را به سالنی اختصاصی هدایت می‎کنند تا در فاصله مانده به زمان پرواز استراحت کنید و پذیرایی شوید. درحالی‌که آنها به‌جای شما تمام امور مربوط به پرواز را انجام خواهند داد. نزدیک به زمان پرواز نیز شما با خودروی اختصاصی به سمت هواپیما خواهید رفت. این خدمات اکنون در بیشتر فرودگاه‌های پرتردد کشور ارائه می‌شود.

 

امکان استقبال و بدرقه شایسته مهمانان

بعضی اوقات ممکن است شما مهمان مهم خارجی دعوت کرده باشید و قصد داشته باشید تشریفات ویژه‎ای را تدارک ببینید. شرکت تشریفات اختصاصی واران علاوه بر خدمات CIP، این امکان را هم اضافه کرده است تا با خودرویی ویژه و لوکس مسافر شما را بین فرودگاه و هتل جابه‎جا کند. به علاوه اینکه تمام این خدمت به صورت شخصی و عمومی هم ارائه می‎شود. یا برای مثال در پروازهایی که در مسیر توقف دارند (کانکشن) می‏توانید برای خود یا مهمانتان از خدمات CIP استفاده کنید.
به گفته رئیس هئیت مدیره شرکت آریا تشریفات واران، بسیاری تصور می‎کنند که ما در ایران چنین خدماتی نداریم. در حالی که اتفاقا این خدمات باکیفیت بسیار بالایی در فرودگاه‌های کشور به مشتریان می‎شوند. به گواه مسافران داخلی و خارجی این شرکت، خدمات تشریفاتی فرودگاه امام به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بهتر است و قیمت پایین‌تری هم دارد. هاشم درویشی در این باره به جام‌جم می‌گوید: «می‎توان گفت در کشور ما خدمات CIP اختصاصی‎ تر و خاص‎تر ارائه می‎شوند. در شرایطی که مثلا در فرودگاه دبی، حتی مسافران CIP در ورود و خروج به فرودگاه باید از درب عادی فرودگاه وارد و خارج شوند، حتی محل ورود و خروج خدمات CIP در بسیاری از فرودگاه‌های کشور جداگانه و اختصاصی است و مشتریان ما هیچ گونه صف و استرسی را در فرودگاه تحمل نخواهند کرد.»

 

کدام فرودگاه‌ها خدمات CIP دارد؟

اگر تا به اینجا مشتاق شده‎اید که حداقل یکبار این خدمات را تجربه کنید، فرودگاه‎های داخلی مثل فرودگاه مهرآباد، اهواز، رشت، اصفهان، تبریز، کرمانشاه و کیش از سالن‎های CIP برخوردارند.
همان طور که قبل‎تر هم اشاره شد، شما از خدمات CIP در فرودگاه‎های خارجی نیز می‎توانید استفاده کنید. به گفته هاشم درویشی، شرکت واران با رایزنی‎هایی که با شرکت‎های مشابه خارجی انجام شده است، در حال حاضر امکان ارائه خدمات CIP در 400 فرودگاه در 150 کشور دنیا فراهم شده است. به خصوص در فرودگاه‏های پرترددی مانند استانبول، دبی و کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای جنوب شرق آسیا، چین، کشورهای اروپایی و کانادا خدمات CIP از طرف این شرکت ایرانی به زبان‌ فارسی یا زبان محلی برای مشتریان ارائه می‎شود.
شرکت واران، اولین خدمات‌دهنده اینترنتی CIP فرودگاهی در کشور است که تمام خدمات CIP و ترنسفر فرودگاهی همه فرودگاه‎ها را به صورت یکجا و آنلاین جمع آوری کرده و ارائه می‌دهد.
رئیس هئیت مدیره شرکت آریا تشریفات واران با اشاره به مسیرهای پر پیچ و خمی که این شرکت طی کرده است تا امروز بتواند با کیفیت قابل قبولی خدمات تشریفات CIP را فراهم کند، ابراز امیدواری کرد تا در سال‎های آتی بتوانند مسافران بیشتری را با این خدمات آشنا و به آن‎ها این خدمات را ارائه دهند. در مسیر رشد و توسعه این کسب‎وکار شرکت‎های گردشگری ، دولتی و خصوصی بازارهای هدف مناسبی هستند و اکنون شرکت‎های بزرگ گردشگری مثل علی بابا، آپ، اسنپ تریپ، سایت هتل یار و … نیز با این مجموعه خلاق و نوآور همکاری می‌کنند.

چطور خدمات CIP بگیرم؟

 

مرحله اول: اینترنتی CIP بگیرید!

بسته به شرایط فرودگاه از زمان خرید بلیت تا حداقل یک روز تا حتی چند ساعت پیش از پرواز، در یک دو دقیقه به‌صورت آنلاین درخواست خدمات CIP را بدهید.

 

مرحله دوم: به varancip.com بروید

دریافت اپلیکیشن از طریق کافه بازار: CIP سی‌آی‌پی فرودگاه
شماره تماس تلفنی: 02157736

مرحله سوم: بقیه‌اش با واران!
تشریفات اختصاصی واران در روزنامه جام جم
هاشم درویشی رئیس هیئت مدیره تشریفات اختصاصی واران در مصاحبه با روزنامه جام جم

انتشار در روزنامه جام جم

ارسال دیدگاه