Fast Track چیست؟

فست ترک چیست

خدمات فست ترک(Fast Track)

این خدمات برای تمامی مسافران با کلاس های پروازی مختلف می باشد که در پرواز های ورودی و خروجی ارائه می شود . این خدمات برای آن دسته از مسافران ورودی و خروجی حائز اهمیت است که علاوه بر اینکه خواهان تسریع در انجام امور پروازی و تحویل بار و چک پاسپورت هستند ، هزینه کمتری را نیز می خواهند متحمل شوند ، تنها تفاوت خدمات فست ترک و خدمات بیزینس لانج در پذیرایی می باشد ، بدین صورت که در خدمات فست ترک خدمات پذیرایی وجود ندارد . لازم بذکر است که مسافران بیزینس کلاس و فرست کلاس نیز می توانند این خدمات را در پرواز های خروجی رزرو نموده و انجام امور پروازی و تحویل بار را نیز به کارمندان بیزینس لانج بسپارند .

 

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که سفر های کاری زیادی دارید، به احتمال زیاد از روال اداری خدمات فرودگاهی که از زمان ورود شما به محوطه تا زمان سوار شدن به هواپیما می باشد خسته شده اید. مسافرانی که به تعداد دفعات زیاد سفر می کنند همواره به دنبال راه کار هایی هستند که این فرآیند را سرعت بخشند و کمتر با قوانین دست و پا گیر درگیر باشند. البته این نگرانی معمولاً در پروازهای خروجی رایج است و در پروازهای ورودی از آنجایی که مسافران صرفاً پس از پیاده شدن از هواپیما چمدان های خود را تحویل گرفته و از فرودگاه خارج می شوند آنچنان به این خدمات نیاز پیدا نمی کنند. فرودگاه امام خمینی (IKIA) نیز همانند دیگر فرودگاه ها مطرح جهان، چنین امکاناتی را تحت عنوان فست ترک و بیزینس لانج در اختیار مسافران قرار داده است. البته این خدمات در حالت عادی برای مسافران بیزینس و فرست کلاس (Business and First Class) شرکت های هواپیمایی مانند British Airways، Qatar Airways و Emirates Airline وجود دارد منتهی در صورتی که مسافران دیگر نیز تمایل داشته باشند می توانند این خدمات را از طریق وب سایت واران میتوانید بصورت تلفنی یا آنلاین خدمات فست ترک و لانج فرودگاه را رزرو نمایید.

فست ترک فرودگاه امام

در ایران نیز فرودگاه امام خمینی خدمات فست ترک ارائه می کند و مسافرین میتوانند در صورت تمایل از خدمات پیشرفته فست ترک فرودگاه امام استفاده کنند تا فرآیند سفر انان تبدیل به خاطره ای دل انگیز گردد.
مسافرین محترم که خدمات فست ترک را از طریق سامانه تشریفات تجاری فرودگاهی به صورت (OnLine) رزرو نمایند، در بدو ورود به سالن پروازهای خروجی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با مراجعه به درب مخصوص که در کنار پله های برقی ورود و خروج به سمت ترمینال پرواز های ورودی قرار دارد، با ارائه کد رزرو به میز مخصوص تشریفات تجاری فرودگاه، ضمن استفاده از گیت اختصاصی بازرسی پلیس فرودگاه به محوطه مسافری فرودگاه وارد شده و به همراه همکاران ما در فرودگاه بار خود را شخصاً به گیت مخصوص شرکت هواپیمایی تحویل و کارت پرواز دریافت نمایند.

سرویس فست ترک در ترمینال خروجی

مسافرین محترمی که این خدمت را به صورت آنلاین، تلفنی و یا حتی حضوری رزرو کرده باشند به محض ورود به ترمینال خروجی با استقبال کارشناس تشریفات از یک درب و گیت اختصاصی بازرسی پلیس فرودگاه به سالن اصلی وارد شده و فرایند تحویل بار و دریافت کارت پرواز بدون توجه به کلاس پروازی بلیط مسافر از گیت فرست کلاس و یا بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی “AirLine” و توسط کارشناس تشریفات فرودگاهی و تحت نظارت مسافر انجام خواهد شد.
پس از تحویل بار و دریافت کارت پرواز زمان عبور از گیت کنترل گذرنامه رسیده است اما قبل از آن لازم است که از پرداخت عوارض خروج از کشور اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مسافرین استفاده کننده از سرویس فست ترک “Fast Track” قبلاً عوارض خروج از کشور را پرداخت نکرده باشند این امکان وجود دارد که پرداخت توسط کارشناس تشریفات به نمایندگی از مسافر انجام شود با اینحال دستگاه ATM اختصاصی بانک ملی ایران برای پرداخت عوارض خروج از کشور در دسترس است.
پس از پرداخت عوارض خروج از کشور مسافر با راهنمایی کارشناس تشریفات فرودگاهی برای کنترل گذرنامه به گیت اختصاصی مراجعه خواهد کرد و پس از کنترل گذرنامه از یک راهرو اختصاصی به سالن ترانزیت وارد شده و در این مرحله خدمات مذکور تکمیل شده و پایان می یابد. البته در صورت تمایل مسافرین محترم قادر هستند با رزرو خدمات بیزینس لانژ”Business Lounge” در سالن ترانزیت نیز خدمات منحصر به فردی را دریافت نمایند. لطفاً در نظر داشته باشید در صورت تمایل به استفاده از خدمات بیزینس لانژ نیازی به رزرو خدمات فست ترک وجود نداشته و مجموع خدمات به صورت یکپارچه به مسافرین ارائه خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشبد: 02157736

ارسال دیدگاه