آخرین قوانین پروازهای ورودی ایران

 قوانین و مقررات پروازهای ورودی به ایران:

طبق اعلام هواپیمایی کشوری با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در کشور انگلستان و ممنوعیت ورود مسافرین از این کشور به ایران، به اطلاع می‌رساند از ورود کلیه مسافرینی که پرواز آنها به صورت ترانزیت در یکی از شهرهای کشور انگلستان باشد، ممانعت به عمل آورده خواهد شد.

 تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کووید-۱۹ بدهند. سپس این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز در قرنطینه می‌مانند.

براساس ضوابط و مقررات وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان هواپیمایی کشوری به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل اعلام می‌شود:

  • الزام استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر.
  • کلیه مسافران پروازهای ورودی ملزم به دریافت گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده، که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل می‌شود.
  • در صورت عدم ارائه تست معتبر، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد. و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز به مکان قرنطینه مشخص‌شده از سوی وزرات بهداشت به مدت ۱۴ روز هدایت و ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اقامت و تست خواهند شد.
  • در بدو ورود به مرز هوایی ایران غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد. و در صورت مشاهده موارد مشکوک پس از تست PCR، ملیت‌ها خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با اخذ مبلغ) و از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی اخذ خواهد شد.
  • تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا حین پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه الزامی می‌باشد.
  • تا اطلاع ثانوی مسافرین با پاسپورت کشور روسیه مجاز به سفر به کشور ایران نخواهندبود. مگر اینکه اقامت ایران را داشته باشند.

 

تست کرونا برای مسیر برگشت از ترکیه به ایران

برای انجام تست کرونا در استانبول می‌توانید در فرودگاه جدید این تست را انجام دهید و یا به بیمارستان‌هایی که در سطح شهر استانبول برای بیماری کرونا مشخص شده‌اند مراجعه کنید.

 

قوانین مسافران ورودی از سالن CIP نیز همچون سالن ترمینال عمومی لحاظ می گردد. 

ارسال دیدگاه