تاکسی های فرودگاه

تاکسی های فرودگاه

یکی از بخش های مهم فرودگاه که برای مسافران اهمیت بالایی دارد بخش تاکسی فرودگاه است. بخش تاکسی های فرودگاه در سالیان اخیر رشد قابل توجه را شاهد بوده است خصوصا در شهر تهران. تا چند سال پیش تنها تاکسی فرودگاه امام مختص شرکت سیرو سفر فرودگاه بود. اما در سالهای اخیر شرکتهای دیگری نیز به ارائه سرویس در فرودگاهها روی آوردند. و رقابت در این حوزه به وجود آمد و شدیدتر شد.

همواره با توجه به سبقه ی فرودگاهی تاکسی سیرو سفر فرودگاه به عنوان بزرگترین شرکت ارائه دهنده ی خدمات تاکسی فرودگاهی در فرودگاه امام خمینی فعالیت دارد. در فرودگاه مهرآباد نیز حضور یک شرکت با عنوان تاکسی گشت مهرآباد به عنوان تنها ارائه دهنده ی خدمات تاکسی در فرودگاه مهرآباد را می توان از موارد انحصار طلبی در این بخشها توسط شرکتهای خاصی نامید. هرچند شرکتهای اجاره خودرو و ترانسفر تشریفات در مهرآباد نیز به صورت محدود فعالیت دارند.

البته فعالیت تاکسی اسنپ در فرودگاه امام خمینی و مهرآباد در چند سال اخیر رشد زیادی را شاهد بوده است. از این رو شرکتهای تاکسی فرودگاه سعی کرده اند با نوسازی ناوگان خود و ارتقا خودروها به خودروهای خارجی و با کیفیت مناسب گوی رقابت را از رقبا بربایند.

در سایر شهرهای ایران نیز شرکتهای متنوعی در حوزه ی تاکسی فرودگاه فعالیت دارند. به عنوان مثال در تاکسی فرودگاه تبریز زیر نظر تاکسیرانی شهرداری تبریز می باشد و دو تا از شرکتهای زیر مجموعه و تحت قرارداد تاکسیرانی عهده دار تاکسی فرودگاه تبریز هستند.

تاکسی فرودگاه مشهد نیز همانند تبریز زیر نظر تاکسیرانی اداره می شود. به عبارتی بسیاری از شهرهای کشور در بخش فرودگاه تاکسی های بخش تاکسیرانی شهری عهده دار این مسئولیت هستند. لکن به دلیل اینکه در تهران حجم جابجایی مسافر بالاست در فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی خدمات تاکسی به بخش های خصوصی واگذار شده است که همین امر باعث ارائه ی سرویس و خدمات باکیفیت تری شده است.

تاکسی سیر و سفر فرودگاه امام خمینی

تعداد ناوگان تاکسی فرودگاه امام شرکت سیر و سفر بالاتر از هر شرکتی است که در فرودگاه امام فعالیت دارد. حتی شاید جمع کل شرکتهای فعال به اندازه تعداد تاکسی های سیر و سفر نباشد.

نزدیک 700 تاکسی کمری, کرولا، رنو ، حدودا 250 و بیش از 150 دستگاه ون ناوگان تاکسی سیروسفر را تشکیل می دهند. یکی از مزیت های تاکسی سیروسفر وجود راننده های حرفه ای نسبت به سایر شرکتهای تاکسی فرودگاهی است. با توجه به تجربه ی بالای این شرکت در فرودگاه امام با وجود بعضی از مشکلات نظیر فرسوده بودن بعضی از خودروها همچنان مشتریان اعتماد بیشتری به این شرکت دارند.

تاکسی رویال فرودگاه (رافور)

شرکت رویال که شاخه ی انشعابی شرکت سیر و سفر در راستای خودروهای تاکسی شاسی بلند فرودگاه هست, نیز حدودا دارای 100 خودروی تویوتا رافور است که به نسبت ناوگان جدیدی محسوب می شود و در چند سال اخیر راه اندازی شده است که با استقبال خوبی مواجه شده است. این خودروها ظرفیت بیشتری برای حمل چمدان و بار مسافر دارند و اصطلاحا به خودروهای شاسی بلند که مورد علاقه ی بسیاری از مردم هستند. 

تاکسی لوکس فرودگاه امام

با نظر به ورود شرکتهای متنوع به فرودگاه امام برند جدید تاکسی لوکس اقدام به ارائه ی خدمات نمود, این شرکت با توجه به جدید بودن در ابتداری امر با مشکلاتی روبرو بود و سرویس های با کیفیتی ارائه نمی داد, راننده های تاکسی لوکس نیز تجربه ی کافی در این حوزه را نداشتند و این باعث افت کیفیت شده بود. هر چند یکی از مزیت هایی که این تاکسی ها ایجاد کردند ارائه خدمات اینترنت وایرلس در داخل خودروها بود که برای اولین بار در ایران ارائه شد. در ادامه این خدمات نیز ثبات بیشتری پیدا کرد و تاکسی لوکس با اینکه تعداد کمی خودرو (80 دستگاه) در ناوگانش دارد امیتاز مناسبی از تاکسی فرودگاهی می گیرد. خودروهای تاکسی لوکس اکثرا شامل کمری و تعدادی هیوندای سوناتا می باشد.

تاکسی TBT فرودگاه

اگر مسافر قدیمی فرودگاه امام خیمنی بوده باشید مطمئنا چشمتان به تاکسی ون های کوچک زرد رنگ در مسیر فرودگاه افتاده است. این خودروها که برند فولکس هست به مدل کدی مشهور است و مربوط به شرکت تی بی تی است و حدودا 90 دستگاه از این تاکسی ها در ناوگان تی بی تی فعالیت دارند. تاکسی های کدی فرودگاه امام نیز مشتریان خاص خود را دارند و خودروهایی مابین سواری و ون هستند که نسبت به خودروهای سواری ظرفیت حمل بار بیشتری دارند.

تاکسی ویژه ی فرودگاه

این تاکسی ها از شرکتهای قدیمی حاضر در فرودگاههای امام و مهرآباد هستند که مزیت نسبی خوبی نسبت به سایر شرکتها برخوردارند. به عبارتی این خودروها مجوز تردد در فرودگاه امام و فرودگاه مهرآباد را دارند خودروهای این شرکت سابقا سمندهای زرد رنگ بود که در چند سال اخیر تبدیل به خودروهای آریو و تعداد معدودی کرولا شده است. راننده های تاکسی ویژه نیز دارای تجربه ی زیادی در محیط های فرودگاهی هستند و از این نظر مزیت خوبی به نسبت سایرین دارند. تعداد ناوگان تاکسی ویژه فرودگاه حدودا 170 دستگاه می باشد.

تاکسی پاکرو فرودگاه

از بین شرکتهایی که با قدرت خوبی در سالیان اخیر به جمع تاکسی های شهری و فرودگاهی پیوستند شرکت پاکرو است این شرکت در چند سال اخیر با واردات خودروهای هیبریدی (هیوندای سوناتا هیبریدی) در بخش حمل و نقل عمومی فعالیت خوبی را شروع کرده است.

در بعضی از نقاط مهم و مراکز خرید نظیر مرکز خرید پالادیوم، گالریا، ایران مال و ارگ تاکسی پارکو ایستگاه دارد. همچنین در یکی دو سال اخیر مجوز تردد در فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام را نیز برای تعدادی از خودروهایش اخذ کرده است. گفته می شود این شرکت با سرمایه گذاری شهرداری تهران و هواپیمایی ماهان راه اندازی شده است و یکی از شرکتهایی که از تاکسی پاکرو سرویس می گیرد شرکت هواپیمایی ماهان ایر است.

ناوگان نو و استفاده از خودروهای هیبریدی با امکانات مناسب باعث شده است در مدت زمان کمی که این خودروها به فرودگاه وارد شده اند, سهم خوبی از مسافرین را به خود اختصاص دهند. تعداد خودروهای این شرکت در فرودگاه حدودا 320 دستگاه می باشد که 90 درصد آنها خودروهای سوناتا هیبرید می باشد و تعداد کمی هم خودروی کمری در ناوگان پارکو فعال دارد.

تاکسی اسنپ در فرودگاه

در کنار شرکتهایی که به طور رسمی در فرودگاه فعالیت دارند اپلیکیشن های رزرو تاکسی نیز در این حوزه شروع به فعالیت کرده اند و در بخش اکونومی خدمات خوبی به مسافران ارائه می کنند و موفق به جذب مخاطب خاص خود شده اند. هرچند در بعضی از زمانهای شلوغ عملا این اپلیکیشنها کارایی در فرودگاه ندارند و قادر به ارائه خدمات به مسافران نیستند.

اپلیکیشن تاکسی اسنپ و تپسی از مهمترین خدمات دهنده گان تاکسی های اینترنتی هستند, که با وجود عدم فضای اختصاصی در فرودگاه سهمی از بازار مسافری فرودگاه دارند. این سرویس ها با توجه به اکونومی بودن خودروها نرخ مناسبتری دارند له همین دلیل تنها بخشی از مردم دنبال این خدمات هستند و در مقابل قشری دنبال سرویس های VIP هستند.

خودروهای VIP تشریفات فرودگاهی واران

واران به عنوان ارائه دهنده ی سرویس های تشریفات سفر در ایران اقدام به ارائه خدمات تامسی فرودگاهی با خودروهای تشریفات نموده است و در این راستا از انواع خودروهای موجود در بخش تشریفات جهت ارائه سرویس های تاکسی VIP فرودگاهی استفاده کرده است از این رو با توجه به کیفیت مناسب تاکسی فرودگاه شرکت واران مخاطب خاص و وی آی پی خود را توانسته است جذب کند. انواع خودروهای فرودگاهی VIP:

⦁ مرسدس بنز کلاس S و E و C
⦁ بی ام دبلیو سری 5 و 7
⦁ تویوتا لندکروزر
⦁ تویوتا پرادو
⦁ تویوتا کمری
⦁ هیوندای سانتافه
⦁ کیا سراتو
⦁ هیوندای سوناتا
⦁ ولوو X60
⦁ تویوتا هایس
⦁ کیا موهاوی
⦁ رنو فلوئنس
⦁ کیا اپتیما
⦁ هیوندای H350

خودروهای فوق برای ترانسفر فرودگاهی در فرودگاههای مهرآباد و فرودگاه امام خمینی مورد استفاده قرار می گیرد و با ارائه درخواست مسافر می تواند از این سرویس VIP تاکسی فرودگاهی در تهران استفاده کند. همچنین در فرودگاههای داخلی نیز واران تاکسی وی آی پی فرودگاه را به سرویس های خود اضافه کرده است. از جمله در:

تاکسی VIP فرودگاه مشهد:
در فرودگاه مشهد برای مسافران VIP & CIP تاکسی فرودگاهی ویژه در نظر گرفته شده است که شامل خودروهای زیر است:
⦁ هیوندای سانتافه
⦁ هایما
⦁ هیوندای توسان
⦁ کیا اسپورتیج
⦁ هیوندای النترا
⦁ کیا سراتو
⦁ تویوتا کمری
تاکسی فرودگاه اهواز:
خدمات تاکسی VIP در فرودگاه بین المللی اهواز برای پروازهای ورودی و خروجی امکان رزرو در هر ساعت شبانه روز را دارد خودروهای مناسبی در فرودگاه اهواز نسبت به سایر شهرستانها امکان ارائه خدمات دارد از جمله:
⦁ هیوندای سانتافه
⦁ هیوندای النترا
⦁ تویوتا کرولا
⦁ میتسوبیشی لنسر
تاکسی فرودگاه اصفهان:
اسفهان شهری توریستی و زیبا که دارای ناوگان تاکسی های شهری در فرودگاه است و در کنار این خدمات واران اقدام به راه اندازی ترانسفر VIP نموده است که خودروهای زیر این سرویس را ارائه می دهند:
⦁ تویوتا کمری
⦁ هیوندای سوناتا
⦁ ون تویوتا هایس
تاکسی فرودگاه تبریز:
در فرودگاه شهر تبریز نیز علاوه بر شرکتهایی که در زمینه ارائه خدمات توریستی و تاکسی شهری اقدام به ارائه خدمات تاکسی به مسافران می کنند واران خدمات تاکسی VIP را راه اندازی کرده است که خودروهای موجودذ در این شر به شرح زیر است:
⦁ ماکسیما
⦁ سوناتا
⦁ آزرا
⦁ لیفان
این لیست در ادامه تکمیل خواهد شد…

ارسال دیدگاه