آشنایی با سی آی پی فرودگاهی

خدمات سی آی پی چیست ؟

با توجه به اینکه مسافر در بدو ورود به فرودگاه با دغدغه های زیادی از جمله: شلوغی، خستگی، ایستادن سر صف  و مسائلی از این قبیل  رو به رو می شود. به نظر می رسد استفاده از سالن سی آی پی cip فرودگاهی گزینه مناسبی برای برطرف کردن این گونه مسائل باشد. آشنایی با سی آی پی فرودگاهی و خدمات این سرویس می تواند کمک شایانی به مسافران کند. در ایجا سعی داریم تعریف خدمات سی آی پی فرودگاهی را بر اساس سرویس های موجود ارائه دهیم.

سی آی پی در فرودگاه امام حدودا”100 تا 200 متر جلوتر از ترمینال اصلی فرودگاه قرار دارد. و  به این صورت هست که مسافر ابتدا در بدو ورود به سالن  شماره رزروی که براشون ارسال شده را  به کارمند پذیرش اعلام میکند سپس وارد سالن می شوند و روند آغاز می شود:

کارمند سی آی پی چمدان های مسافر را تحویل میگیرد. مراحل اخذ کارت پرواز مسافر را طی می کند. خلاصه تمامی کارهای مسافر توسط کارمندان انجام می شود. این در حالی است که مسافر داخل سالن در فضایی آرام و بدون استرس نشسته و استراحت میکنند و در صورت نیاز نیز می توانند از سلف سرویس که شامل انواغ غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد می باشد استفاده کنند،

سی آی پی برای مسافران خاص

برای مسافرینی که توانایی راه رفتن ندارند و نیاز به ویلچر دارند خدمات ویلچر ارائه می گردد. همچنین برای مسافرینی که پرواز طولانی پیش رو دارند و می خواهند قبل از سوار شدن به هواپیما استراحت کامل داشته باشند, سوئیت موجود هست و مسافر می تواند, چندین ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشد. در سوئیت هایی که داخل سالن سی ای پی هست استفاده کنند.

همچنین برای مسافرینی که از شهرستان به فرودگاه امام می آیند. ساعتها در راه بوده اند رو به رو شدن با شلوغی فرودگاه و انجام دادن کارهای فرودگاهی و سر پا و سر صف ایستادن های طولانی برایشان رنج آور و خسته کننده هست, مکان مناسبی برای استراحت می باشد. یکی دیگر از بخش های سی ای پی امام شامل اتاق سیگار می باشد, که افراد سیگاری می توانند از آن استفاده کنند.

پس از اتمام  تمامی کارهای فرودگاهی، مسافر از گیت های اختصاصی عبور می کنند و با ماشین های مخصوص سی آی پی  تا پای پرواز همراهی می شوند. یکی از سوالاتی که ممکن است برای مسافرین محترم پیش بیاید این هست که سی آی پی با لانج و فست ترک چه فرقی دارد؟

سی آی پی فرودگاه امام خمینی (ره)

همانطور که پیش از این اشاره شد سالن سی آی پی فرودگاه امام یک سالن جدا و مجزا از ترمینال اصلی می باشد که همه خدمات آن اختصاصی و ویژه است، در حالی که سالن لانج و فست ترک داخل ترمینال اصلی فرودگاه قرار دارد و کارمند فست ترک مسافر را در انجام کارها همراهی می کند. سپس مسافر از گیت های اختصاصی عبور می کنند و مسافر در نهایت همراه مسافرین عادی پای پرواز می روند.

با توجه به شلوغی فرودگاه به نظر می رسد این سرویس از پرطرفدارترین سرویس به شمار می رود. همچنین به دلیل مناسب بودن هزینه آن افراد زیادی به سمت این سرویس تمایل دارند. این سرویس برای مسافرینی که با تاخیر به فرودگاه می رسند و یا مسافرین معلول و مسن که به سختی توانایی راه رفتن را دارند، و یا اینکه مطلقا توانایی راه رفتن را ندارند می تواند گزینه مناسب و به صرفه ای باشد.

سی آی پی فرودگاه امام

گاهی اوقات مسافرین کودک همراه دارند و همچنین وسایل زیادی هم با خود دارند و ایستادن در صف های طولانی فرودگاه و انجام دادن مراحل برایشان مشکل ساز می باشد. ازاین رو می توانند ازاین خدمات استفاده کرده و با خیالی آسوده و آرامش  مدت زمانی را که در محیط  فرودگاه به سر می برند سپری کنند.

با توجه به نیاز مسافرین در سایر فرودگاه های کشور امکان استفاده از این سرویس با سطوح مختلف فراهم شده است.

در فرودگاه هایی از جمله: مشهد،اصفهان, کیش، تبریز، کرمانشاه، رشت، اهواز و اردبیل این خدمات ارائه می شود. ولی با توجه به نو پا بودن این سالن ها نباید انتظاری که از سالن سی آی پی امام می رود از سالن شهرستان ها داشت.
به همین دلیل یک سری از مسافرین پس از استفاده از خدمات سی آی پی امام زمانی که از سی آی پی های سایر شهرها استفاده می کنند در واقع جا می خورن.

خدمات سی آی پی فرودگاه مهرآباد

سی آی پی فرودگاه مهرآباد در ترمینال 1طبقه فوقانی سمت راست قرار دارد، مسافرینی  که قصد استفاده از آن را دارند یک ساعت و نیم قبل از پرواز به سالن مراجعه می کنند. اسم خود را  به پذیرش اعلام می کنند کارمند پذیرش مدارکشان را دریافت می کند و کارهای فرودگاهی آن ها من جمله:

اخذ کارت پرواز، تحویل بار و سایر کارهای فرودگاهی مربوط به مسافر انجام می شود. داخل سالن سی ای پی کافی شاپ وجود دارد که در یک فضای دنج و آرام واقع است. در صورتی که مسافر مایل باشد می تواند از ان استفاده کند. و همچنین مسافر می تواند از سوئیت های سالن استفاده کند، سالن سی آی پی دارای اتاق سیگار و اتاق کنفرانس می باشد.

گاهی اوقات مدیران و سرمایه گزاران به دلیل کمبود زمان و نداشتن وقت کافی می توانند، جلسات خود را در سی آی پی  فرودگاه در اتاق جلسات چند ساعت قبل از پرواز تشکیل می دهند. و بعد از اتمام جلسه با آرامش خاطر و بدون  داشتن استرس اینکه مبادا از پرواز جا بمانند به پرواز خود برسند.

در سالن سی آی پی مهرآباد مسافر همچنین می تواند از صندلی ماساژور استفاده کند. یک سری از افراد برای اینکه خانواده و یا  پدر و مادر شان که مسن هستند در آرامش باشند و مدت زمانی را که قبل از پرواز در فرودگاه هستند، در آرامش و به دور از شلوغی  سپری کنند، می توانند از این سرویسها استفاده کنند و آرامش را برای آنها به ارمغان آورند.

cip فرودگاه مهرآباد
در این میان مجموعه تشریفات اختصاصی واران با شناسایی دغدغه های مسافران در لحظات پایانی قبل از پرواز تشکیل شده است. پروسه رزرو و پیگیری های رزرو سی آی پی های  مسافران را انجام می دهد و با راهنمایی کردن مسافرین در این خصوص به آنها کمک میکند، تا خدمات سی آی پی را بیشتر بشناسند. و دغدغه های آنها را برطرف کند و با آرامش خاطر از آن استفاده کنند. 

ارسال دیدگاه